با عرض سلام و احترام خدمت دوستان عزیز 
در ادامه برنامه طبیعت گردی و کوهنوردی مان که صبح های جمعه در شهرمان ( بردسکن ) به آن می پردازیم ، این هفته رفته بودیم به گشت و گذاری در طبیعت زیبای روستای سرنخاب به همراه زیارت در امامزاده سید هاشم الحسینی که در روستای سرنخاب قرار دارد . در ادامه به معرفی روستای سرنخاب می پردازیم ...


معرفی روستای سرنخاب :
روستای سرنخاب که بقعه متبرکه امامزاده سید هاشم الحسینی (ع) در آنجا قرار دارد را به یک روستای زیارتی تبدیل کرده است . امامزاده سید هاشم الحسینی (ع) که از فرزندان امام موسی بن جعفر (ع) می باشد در میان کوههای روستای سرنخاب واقع شده است که هر ساله میزبان مردمان زیادی می باشد که از بردسکن ، شهرهای مجاور و روستاهای اطراف به این مکان مقدس مشرف می شوند و با غذاهای نذری از جمله آش ، آبگوشت و ... از زائرین پذیرایی می کنند .
در اطراف این امامزاده ، چندین اتاق جهت اسکان و استراحت زائرین و همچنین یک آشپرخانه جهت پخت غذاهای نذری در نظر گرفته شده است که توجه بیشتر مسئولین را می طلبد تا امکانات و تجهیزات بهتری را به زائرین ارائه دهند ، بخصوص جاده این روستا که حدود 8 کیلومتر خاکی می باشد و با آسفالت کردن این جاده ، زائرین بیشتری به این مکان مشرف خواهند شد . 
در روستای سرنخاب حول و حوش 12 خانوار زندگی می کنند و قسمتی هم از مردمان این روستا در روستای ( چاه مجینگ ) که قبل از این روستا و در کنار جاده اصلی ( انابد - درونه ) واقع شده است ساکن شده اند . 
یادآوری می کنم که روستای سرنخاب در 45 کیلومتری غرب شهرستان بردسکن ( خراسان رضوی ) واقع شده است . 

طبیعت زیبای روستای سرنخاب :
روستای کوهستانی و زیبای سرنخاب به لحاظ داشتن آب و هوای معتدل و طبیعت چشم نوازی که دارد ، گردشگران و طبیعت دوستانِ زیادی را بخصوص در ایام تعطیلات نوروز و سه ماهه تابستان به این منطقه می کشاند . عکسهایی که در ادامه ملاحظه خواهید کرد طبیعت زمستانی روستای سرنخاب است . 

ادامه مطلب
منبع : آوای طبیعتطبیعت گردی در روستای سرنخاب به همراه زیارت در امامزاده سید هاشم الحسینی (ع)
برچسب ها : روستای ,سرنخاب ,طبیعت ,امامزاده ,زائرین ,هاشم ,روستای سرنخاب ,هاشم الحسینی ,معرفی روستای ,سرنخاب روستای ,غذاهای نذری ,روستای سرنخاب روستای ,معر